ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

Kabát – Corrida

22. ledna 2007 v 15:25 | kozuba |  MusiQue <music>
Dlouho očekávaná Corrida vlétla na náš trh 8.12. 2006, předvánoční kupčí byli tedy opět uspokojeni a fanoušci se konečně dočkali. Zlí jazykové tvrdí,

že deska vyšla naprosto cíleně před vánocemi, jak už to u nás bývá zvykem, ale na obranu skupiny a managementu můžeme říci, že kdyby chtěli vydojit z vánoc maximum, Corrida by se po našich pultech proháněla alespoň o měsíc dříve.
Kabáti si tentokráte dali s novým CD načas, vždyť poslední album Dole v dole vyšlo už v roce 2003, ale řekl bych, že čekání stálo za to. Milan Špalek vrchní textař kapely uvedl sám, že za celým zdržením vydání stojí on, jelikož potřeboval pilovat texty. Buďme rádi, že to tak dopadlo, protože texty jsou na Corridě základním stavebním kamenem.Hudba také není špatná, kapela zní čitelně, nápaditě, vyzrále a moderně. Každopádně si zaslouží pochvalu zvuk, který vykouzlil Milan Cimfe, je aktuální a dělá Kabát stravitelný jak pro skalní fanoušky, tak pro široké masy.
Kabáti už nejsou hospodští mastňáci v džískách. Pánové nám stárnou a řekl bych, že se dostali do krásné polohy "hospodského filosofa" (bez urážky). Ona totiž některá "životní moudra" vyzní lépe z úst hospodského, nežli univerzitního filozofa. Na Corridě se nachází víceméně dva druhy písní. "Filozofické" a vtipné. Většinou se ještě podaří tyto dva druhy propojit. Nechybí ani svižná pecka ve formě titulní Corridy. Takže v celkovém součtu nám to dává pořádnou dávku humorného poctivého rocku obsahující nejen pořádně silné sloganovité refreny.
4,5 /6


signovano.cz _ orginální umění pro Vás
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama