ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

Karel Svoboda je mrtev

28. ledna 2007 v 23:38 | qwert.BOT |  MusiQue <music>
Hudební skladatel Karel Svoboda spáchal sebevraždu. Osmašedesátiletý autor hitu Lady Carneval či muzikálu Noc na Karlštejně se zastřelil na zahradě vily v Jevanech u Prahy. Okolnosti vyšetřuje policie.

Hudebníkova manželka Vendula Svobodová řekla MF DNES, že policie nyní zjišťuje, zda si její muž vzal život sám, či zda se na jeho smrti podílel někdo další.
"Je to tragická událost," řekl iDNES.cz rodinný přítel Janis Sidovský, který byl zrovna u skladatelovy manželky.
O motivech sebevraždy nechtěl spekulovat. "Musí se to teprve vyšetřit," dodal bez dalších podrobností.
Kolínská záchranná služba dostala hlášení o tragické události v Jevanech krátce před sedmou večer. "Naše posádka vyjížděla v 18.35. Muž měl průstřel hlavy, když přijeli na místo, tak už bohužel nemohli nic dělat, ten člověk byl už mrtev," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.
Ani středočeská kriminální policie neměla v neděli pozdě večer více informací. "Vím jen to, že naši lidé tam vyjeli," Michal Mazánek ze středočeské policie.
V poslední době pracoval Svoboda na hudbě k muzikálu Golem, který měl nedávno premiéru. Kolegové, kteří s ním muzikál chystali, říkají, že měli již delší dobu obavu o Svobodovo zdraví a pozorovali, že nápadně hubne. Když se skladatele ptali, zda je v pořádku, odpovídal obvykle: "Jednou se to dozvíte."
"Nikdy bych neřekl, že to bude naše poslední společná práce," řekl včera scenárista muzikálu Golem Zdeněk Zelenka.
převzato ziDNES.cz (bez autoriazace)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jungle jungle | 29. ledna 2007 v 12:36 | Reagovat

Chudák Svoboda, když jsem to včera slyšela v rádiu tak ve mě úplně hrklo, že zrovna on si vzal život.Ale řekla bych, že měl rakovinu, a nejspíš to psychicky neunesl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama