ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

Metalový dvojkoncet v RC Golem 19.1.2007

27. ledna 2007 v 14:44 | kozuba |  MusiQue <music>
Everdream Nightwish Czech tribute & Rammstein member´s club
Golem Gambrinus club Zlín, 19.1. 2007

Hned z kraje se musím omluvit "Nightwishákům", že jsem jejich koncert nestihl celý, ale to co jsem viděl, mi stačilo na to, abych si udělal ucelený obrázek. Kapela hrála výborně a s nasazením, které by jim mohl závidět i originál. Zpěvačka Cat (na fotografii) odvedla taky poctivý výkon. No, ale publikum už se notně chystalo na hlavní hvězdy Liberecký RMC.
Celkem mě překvapilo, že tentokráte chlapci nezačínali skladbou Reise Reise, která je otvírák, jak vyšitý. Po rozpačitém začátku s písní Morgenstern, kdy si publikum teprve všímalo, že nejde o intro, se vše ovšem dostalo do těch správných šlapavých kolejí! Zazněly všechny důležité věci prakticky ze všech desek. Opět musím celou skupinu pochválit. I když mi tentokráte jejich výkon přidal studenější a celkově průměrnější, než na jakých jsem u RMC zvyklý. Ale i tak byl na vysoké úrovni. Kapela hraje s přehledem a nasazením, také ze zvuku lze poznat, že už nějaký ten pátek hrají a hrají dobře.Zpěvák Martier zpívá s neuvěřitelnou grácií a elegancí. Je mu ke cti, že se nesnaží slepě napodobovat Tilla Lindemanna a netlačí svůj hlas nikam, kde by to bylo nepříjemné;) Plus jedna věc, která mě potěšila maximálně, že jako poslední píseň byla zařazena skladba Wo bist Du, kterou mám velmi velmi rád, a kterou na turné nehráli ani Rammstein.
Když to shrnu do kupy, tak mi vychází koncertní a hudební zážitek na velmi solidní úrovni, i když o něco slabší, než jsme zvyklí.

80% .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama