ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

OST Kvaska - Daniel Landa

11. února 2007 v 14:13 | kozuba |  MusiQue <music>
"Touha je zázrak, kámo, zázrak!"

Miriam Landa stihla připravit a zrealizovat film Kvaska v šibeničním termínu necelého půl roku. Film dostal jméno po levném alkoholu, který si vězni vyrábějí tak, že nechají vodu, chleba a cukr kvasit po dobu 14 dní. A tak se nabízí paralela mezi tímto kvašením a dobou vzniku. Doufejme tedy, že film nebude "jen náhražkou piva"..;) Vzhledem k tomu, že Kvaska vtrhne na naše filmová plátna až 22. února, budeme muset s hodnocením ještě počkat. Osobně jsem na tento film velmi zvědavý.

Soundtrack již na pultech máme a titulní skladba Touha se nám taky již pár dní prohání radiovým éterem. (Což je velmi nezvyklé, vezmeme - li v potaz, že veškerou hudbu k filmu má na svědomí Daniel Landa). K "Touze" můžu říct asi toto: V této skladbě dokázal spojit Landa naléhavost s optimismem a hlavně nadějí, která celým albem prostupuje. Nevím přesně čím, ale něčím pozitivním, co z této písně přímo srší, mi tak učarovala, že jsem ji za několik posledních dní slyšel nesčetněkrát a ani trochu se mi neposlouchala...A toto můžu téměř bez výjimek aplikovat na celý soundtrack. Hudebně se pohybuje někde od dirty muzikálu, přes neofolkové motivy a hrátky až po rockovější pasáže - takže "Landovsky" pojatá koláž, která zní příjemně a živě.

Deska se mi líbí a myslím si, že má objektivně hodně kladů a několik much, které se v celku však vytrácí. Otázka je, jak se placka popere s zubem času, který ji prověří. Zatím však <<89%>>

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama