ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

Waltari – Release date

5. března 2007 v 18:40 | kozuba |  MusiQue <music>
"Fuck the styles, enjoy the music!"

Pojmenovat album "datum vydání" se může zdát vtipné, zvláště když se o onom datu vydání tolik hovoří. Tento vtípek ovšem zůstane bohužel jedním z mála, který nám Waltari nabídnou. Pokud si, stejně jako já, Waltari pojíte s hudbou plnou nadhledu, legrace, neuvěřitelných melodických a rytmických skoků, hráčské zručnosti, kombinací všem možných i nemožných stylů a žánrů a hlavně veselosti a radosti z hraní, tak budete možná, opět jako já, po poslechu novinky lehce zklamáni.
Hned na začátku musím říct, že Release date není záležitost na jeden poslech. Jak už jsme u Waltari zvyklí, tak nám naservírovali hudební koktejl složený tu z metalových postupů, tu z punkové syrovosti a dravosti, popových melodií, hrátek s jazzem, elektronikou a vůbec, snad z každého stylu, na který si vzpomenete;) Ovšem tu a tam jsou doby rozesmátých, veselých a skočných písní, které s takovou lehkostí přecházely až po téměř grindové pasáže. Release date je o poznání "vážnější", ovšem neztratilo nic z řemeslné dokonalosti a vybroušenosti, natož tvrdosti. Z písní vymizela prvoplánová hitovost, a hravost, která ovšem byla nahrazena hravostí skladatelskou a aranžérskou.
Deska je vyzrálá, propracovaná, dlouhá /přesto není nudná - i když zkrátit ji o pár minut by bylo možná ku prospěchu/.Přesto, mi přijde jaksi chladná:( Pro ty z vás, kteří milují Waltari takové, jaké jsme je znali dříve doporučuji jakýkoliv jejich koncert, protože Waltari na živo dokáží divy!!!! Naposledy, když jsem je viděl, zažil jsem po dlouhé době, že na koncertě skákaly a pařily nejen přední řady diváků, ale také celá hala daleko za zvukařský pult. A to ve Zlínské Novestě, která rozhodně nepatří mezi žádné mále sály. Takže na konec přidám jeden Kärstyho citát:"Fuck the styles, enjoy the music!" A o tom celí Waltari jsou;)
Jo, a málem bych zapomněl. Na Release date najdete taky jednu bonusovku, kterou si Waltari střihli s finskými divoženkami Värttinä (o kterých tady psal kolega) a ta je krom tradičnícho Waltariovského mixu říznutá ještě folklórem a je zkrátka správná. <<75%>>

signovano.cz _ orginální umění pro Vás
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama