ZPETNA-VAZBA.BLOG.CZ ... akce vyvloává rekaci

Gothart - Rakioactive tour 2007(D29 Pardubice; 19.4.07)

22. dubna 2007 v 17:19 | ypres.bass |  MusiQue <music>
Kdo může za Rakioaktivní záření v Pardubicích? Kapela Gothart!

Ve čtvrtek 19.4.2007 mne můj hudební osud opět zavál do jednoho z center kulturního života města Pardubice a to do Divadla29 kde byl ten večer na programu koncert pražské formace Gothart v rámci jejich tour k poslední desce Rakioactive.
Popravdě, nevěděl jsem co od toho mám čekat.
Vzhledem k prodloužení zvukové zkoušky koncert začal asi s 20min zpožděním. Hned na začátku nám bylo frontmanem Janko Mijaktić Klímou "oznámeno" že program bude rozdělen na dvě části "artovou" a "taneční", což teda dle mého moc nedodrželi. Po mluveném úvodu začala songem Beshena Rovena (z předposledního alba Rakija'n'Roll; 2003) ta pravá balkánská smršť složená z propojení nástrojů a pretentace do takové kompozice, že se mi fakt nechtělo věřit že to nedojeli nějací Chorvati. Playlist byl složen převážně z jejich posledního počinu Rakioactive, které přehráli víceméně komplet, prokládaného kusy z ostatních alb. Celým večerem nás "provázel" svým, většinou vtipným, slovem kytarista Janko. Je ale docela škoda že se publikum roztančilo až po přestávce. Možná čekali až na tu "taneční" část. Po asi dvou hodinách balkánského nářezu za který by se ani originální balkánci nemuseli stydět se kapela pokusila rozloučit. Marně! Vyvolali jsme je k přídavku.
A pak ještě jednou!
Většina účastníků z koncertu odcházela zářící "rakioaktivitou". Kapela se pak ještě objevila dole v Klubu29 kde prodali několik CD se svojí tvorbou a prohodila několik slov s "fanoušky".


mlog.cz - hudební delikatesy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama